null

Меню сайту
Пошук
Міні-чат
Друзі сайту
Головна » Статті » Запити

Чому з селяни Полтавщини "здирають" зайву плату за електроенергію при сплаті на поштових відділеннях?

29.02.2012 р. №2014/23/-1/10-12                                       Верховна Рада України

 

                                                                                 Народному депутату України

                                                                                                Гордієнку С.В.

                                      Шановний Сергію Володимировичу!

Міністерство інфраструктури розглянуло Ваше звернення від 14.02.2012 № 1439 щодо стягнення плати за приймання платежів за спожиту електроенергію та повідомляє.

Українське державне підприємство поштового зв'язку «Укрпошта» (надалі - Укрпошта) надає біля 50 різноманітних послуг, у тому числі і послуги з приймання платежів від фізичних осіб.

Протягом багатьох років Укрпошта здійснює приймання платежів наряду із іншими банківськими і фінансовими установами.

Мережа об'єктів поштового зв'язку (понад 14 000) охоплює всю територію України і є доступною у найвіддаленіших куточках країни для всіх верств населення. Багаторічний досвід працівників поштового зв'язку дозволяє здійснювати приймання платежів як в об'єктах поштового зв'язку, так й листоношами на доставних дільницях.

Для надання послуг з приймання платежів Укрпошта укладає угоди з комунальними підприємствами, підприємствами з енерго-, тепло- та водопостачання тощо.

Так, протягом тривалого часу Полтавська дирекція УДППЗ «Укрпошта» співпрацювала з ПАТ «Полтаваобленерго» щодо приймання платежів за використану населенням електроенергію на договірних умовах. З 1 січня 2012 року даний договір втратив чинність.

В даний час плата за приймання платежів за використану населенням електроенергію у відділеннях поштового зв'язку м. Полтава та області стягується за діючими Тарифами на інші послуги поштового зв'язку, затвердженими наказом підприємства. Мінімальна плата при прийманні одного платежу становить 1,80 грн.

За даними Укрпошти, в другій декаді лютого, було проведено робочі зустрічі з представниками ПАТ «Полтаваобленерго» де досягнуто попередньої домовленості щодо укладання договору. У разі підписання договору плата зі споживача стягуватися не буде.

 З повагою перший заступник Міністра                                К.Єфименко


13.02.2012 р. 04/214-929-11                                       Народному депутату України                                                                                                       Гордієнку С.В.

                           Шановний Сергію Володимировичу!

Міністерство енергетики та вугільної промисловості розглянуло Ваше депутатське звернення від 14.02.2012 №1438 щодо неузгодженості в договірних відносинах між дирекціями поштового зв'язку та публічними акціонерними товариствами обленерго (зокрема ПАТ «Полтаваобленерго»), які призвели до додаткових платежів населення за послуги при сплаті за спожиту електроенергію та повідомляє.

Додаткові платежі викликані надмірним підвищенням УДППЗ «Укрпошта» вартості своїх послуг, що позбавляє енергопостачальні компанії можливості продовжити термін дії договорів доручень.

Разом з цим, енергопостачальні компанії продовжують шукати вихід із ситуації, що склалась. За інформацією ПАТ «Полтаваобленерго» (лист від 29.02.2012 №03-50/2301) на адресу дирекції УДППЗ «Укрпошта» надіслано лист від 09.02.2012 №02-30/1408 з пропозицією продовження терміну дії зазначеного договору, однак на сьогоднішній день відповіді від УДППЗ «Укрпошта» не надано.

Міненерговугілля не має права втручатися в договірні відносини двох суб'єктів господарської діяльності або нав'язувати їм економічно невигідні умови договорів.

Тому, спірні питання між двома суб'єктами господарської діяльності, зокрема такими як енергопостачальна компанія та УДППЗ «Укрпошта», які стосуються фінансових розрахунків, вирішуються ними шляхом переговорів та домовленостей або в судовому порядку.

         З повагою

          Міністр                                                    Ю.Бойко

29.02.2012 р. №42-Г-1815/73                                    Народному депутату України 

                                                                                          Гордієнку С.В.

                                  Шановний Сергію Володимировичу!

Українське державне підприємство поштового зв'язку "Укрпошта" розглянуло Ваше звернення від 14.02.2012 № 1439 щодо стягнення плати за приймання платежів за спожиту електроенергію та повідомляє.

УДППЗ "Укрпошта" (далі - Укрпошта) надає біля 50 різноманітних послуг, у тому числі і послуги з приймання платежів від фізичних осіб.

Протягом багатьох років Укрпошта здійснює приймання платежів наряду із іншими банківськими і фінансовими установами. Для надання послуг з приймання платежів Укрпошта укладає договори з комунальними підприємствами, підприємствами з енерго, тепло та водопостачання тощо. У цих договорах обумовлюються розміри винагороди за виконання зазначених послуг, які є джерелом покриття витрат підприємства поштового зв'язку та отримання прибутку.

Так, протягом тривалого часу Полтавська дирекція УДППЗ "Укрпошта" співпрацювала з ПАТ "Полтаваобленерго" щодо приймання платежів за використану населенням електроенергію на договірних умовах. За цим договором підприємство поштового зв'язку отримувало винагороду у розмірі 2,3% від сплачених платежів. У зв'язку з закінченням терміну дії договору (до 31.12.2011 року) він втратив чинність.

У результаті, з 01.01.2012 року при зверненні споживачів щодо приймання платежів за електроенергію до відділеннь поштового зв'язку м. Полтави та області, стягується плата за діючими тарифами на інші послуги поштового зв'язку, затвердженими наказом підприємства від 28.11.2011 № 690. Мінімальна плата при прийманні одного платежу становить 1,80 грн.

У лютому 2012 року від ПАТ "Полтаваобленерго" надійшли пропозиції щодо укладання договору на приймання платежів зі зменшенням винагороди до 1%, який не покривав навіть витрати підприємства на надання зазначених послуг.

В свою чергу, Полтавська дирекція УДППЗ "Укрпошта" направила пропозиції в частині збільшення розміру винагороди у сільський місцевості, так як здебільшого приймання платежів здійснюється листоношею на доставній дільниці.

22.02.2012 та 27.02.2012 з представниками ПАТ "Полтаваобленерго" було проведено робочі зустрічі де досягнуто попередньої домовленості щодо укладання договору.

УДППЗ "Укрпошта" усвідомлює ситуацію, яка склалася в Полтавській області з приймання платежів за електроенергію. Проте наше підприємство не може впливати на рішення ПАТ "Полтаваобленерго" щодо укладання договору та сплати винагороди, яка передбачена у тарифі на електроенергію, що відпускається населенню.

Отже, Полтавська дирекція УДППЗ "Укрпошта" готова укласти договір на приймання платежів з винагородою достатньої для покриття економічно обґрунтованих витрат філіалу. В цьому випадку плата зі споживача стягуватися не буде.

З повагою

В.о.генерального директора                                  М.Л.Ніколайчук


 

Категорія: Запити | Додав: hordienko (25.03.2012)
Переглядів: 447 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входа
Опитування
Как Вам живётся при "украинском" капитализме?
Всього відповідей: 305
В соцмережах
В контакте
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Всі права захищено © 2010 Сумський обласний комітет Комуністичної партії України.
Сайт управляється системою uCoz